Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
KKS Polonia Tychy - strona oficjalna.
Œlšska Giełda Kwiatowa
Sponsorzy
Śląska Giełda Kwiatowa

Hotel Flora

Hotel Flora

Hotel Flora

miasto Tychy

RCGW

PKM Tychy

Przyjaciele KKSu
K2 Investment Group

Oficjalna strona KS Olimpia Tychy!

Unia Bieruń Badminton
Facebook
Tabela
Lp. Drużyna pkt
1.

LKS Czarni Gorzyce

27
2.

Gwiazda Ruda Śląska

23
3.

LKS Goczałkowice Zdrój

22
4.

KKS Polonia Tychy

19
5.

UKS Gamów

14
6.

Czarni II Sosnowiec

11
7.

UKS Tygryski Świętochłowice

1
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 39,744
· Najnowszy użytkownik: ahotaf
Polonia Tychy Cup! Czyli wielkie święto kobiecej piłki za nami!:)

Polonia Tychy Cup – Bezkonkurencyjne Gorzyce!

news: news.jpg

            W Tychach odbył się turniej pierwszo-, drugo- oraz trzecio- ligowych zespołów. Osiem zgłoszonych do turnieju zespołów rozlosowano dwie grupy, i tak oto w grupie „A” znalazły się gospodynie ( Polonia), Czarne Gorzyce, Piast Leszczyny oraz ekipa Czarnych Sucha Góra I, w grupie „B” znalazła się druga ekipa Czarnych Sucha Góra, Gwiazdy Ruda Śląska, Naprzodu Żernica oraz Tygrysków Świętochłowice

 

Na dużo przed turniejem wiele mówiło się o tym, że turniej jest mocno obsadzony, że może być bardzo jednostronnym widowiskiem. Prawdziwie piłkarska pogoda przywitała w Tychach wszystkie ekipy, która aż rwały się do gry. Zarówno pierwsza, jaki druga faza turnieju rozgrywana była w grupach, co zetknęło się z lekkim zdziwieniem przybyłych drużyn, ale organizatorzy podjęli decyzję, że warto by na kilka dni przed rozgrywkami każda z ekip miała możliwość sprawdzenia się w równej ilości meczy a nie już po rozegraniu trzech spotkań musiała jechać do domu. Co w konsekwencji spotkało się wielkim zadowoleniem. W końcu każdy chętnie zagra do końca.

 

            Pierwsza faza to mecze rozgrywane w systemie 20 minutowym, od 9 rano do 11.45. Dla wszystkich zgromadzonych wielką niewiadomą była ekipa Piasta Leszczyny, którą tak na dobrą sprawę wszyscy widzieliśmy pierwszy raz. Jest to nowy zespół, który wystąpi w III lidzie, gr. Śląskiej. Oczywiście sporo uwagi poświęcono Czarnym Gorzyce, które były faworytem turnieju, z racji tego że byli przedstawiciele pierwszej ligi, a także Gwieździe Ruda Śląska która w poprzednim sezonie dość szczęśliwie awansowała do II ligi.

 

 

 Poniżej przedstawiamy wyniki.

 

Grupa A                                                         Grupa B 

Polonia - Czarne 0:5                                           Tygryski - Gwiazda 2:1

Piast - CSG II 0:0                                           Naprzód - CSG I 2:1

 

Polonia - Piast 3:0                                           CSG I - Tygryski 0:1

CSG II - Czarne 0:8                                           Gwiazda - Naprzód 1:0

 

Piast - Czarne 0:7                                           Naprzód - Tygryski 1:1

Polonia - CSGII 1:0                                            Gwiazda - CSGI 0:0

 

 

 

Czarni  3 9 20:0                                                Tygryski 3 7 4:2

Polonia 3 6 4:5                                                  Gwiazda 3 4 2:2 1-0

CSG II 3 1 0:9                                                  Naprzód 3 4 3:3 0-1

Piast    3 1 0:10                                                 CSG I  3 1 1:3

 

            Trzeba przyznać, że pierwsza faza dała nam kilka ciekawych wyników.  Słaba dyspozycja ekip z Bytomia Suchej Góry i fenomenalne wyniki UKS Tygrysków Świętochłowice wniosły wiele pozytywnego zamieszania w tabele i rozgrywki.

 

 

            Po pierwszej fazie organizatorzy przewidzieli przerwę, podczas której dziewczyny mogły spożyć przygotowane świeżo karczki z grilla. Przez cały okres trwania turnieju piłkarki oraz trenerzy mieli także dostęp do ponad 200 przygotowanych kanapek, oraz herbaty i kawy.

 

            O godzinie 12.30 rozpoczęła się druga faza rozgrywek. Zespoły z pierwszego i drugiego miejsca awansowały do grupy finałowej, natomiast zespoły, które zajęły miejsca trzy i cztery spotkały się w grupie rywalizującej o miejsca 5-8. Tym razem mecze rozgrywano systemem 2x12 miut.  Ta faza rozgrywek niestety rozpoczęła się fatalnie dla piłkarki Piasta Leszczyny, która po niefortunnym wyskoku do piłki w meczu z Naprzodem odwieziona została do szpitala. Niestety początek sezonu dzielna piłkarka za pewne będzie musiała pauzować, ponieważ kolano nie wyglądało najlepiej. Wszystkie przybyłe na turniej ekipy i organizatorzy życzą SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA. Po blisko godzinnej przerwie rozgrywki w grupie 5-8 wznowiono i dokończono.

 

Poniżej przedstawiamy końcowe wyniki i tabelę.

 

 

Grupa FINAŁOWA                                      Grupa FINAŁOWA B 

 

Czarne - Gwiazda 3:0                             CSG II - CSG I 1:2

Polonia - Tygryski 0:0                             Piast - Naprzód 0:4

 

Gwiazda - Tygryski 1:0                           CSG I - Naprzód 1:2

Czarne - Polonia 5:0                               CSG II - Piast 2:2

 

Czarne - Tygryski 3:1                             CSG II - Naprzód 0:3

Gwiazda - Polonia 2:0                             CSG I - Piast 5:1

 

1 Czarne Gorzyce      3 9  11: 1                            5 Naprzód             3 9 9:1

2 Gwiazda R Ś            3 6 3:3                                6 CSG I                3 6 8:4

3 Tygryski                 3 1 1:4 0:0*                        7 CSG II               3 1 3:7 2:2 *

4 Polonia                     3 1 0:7 0:0*                          8 Piast                  3 1 3:11 2:2 *

 

* o kolejności decyduje stosunek bramek                        * o kolejności decyduje stosunek bramek

gdzie lepszy uzyskuje zespół  Tygrysków (-3)                  gdzie lepszy uzyskuje zespół Suchej Góry  natomiast Polonia (-7)                                                  (-4) natomiast Piasta (-8)

 

Turniej wygrała drużyna Czarnych Gorzyce, która straciła w całym turnieju zaledwie jednego gola. Ważnym odnotowania faktem jest, że na Tyską ziemię powróciła Natalia Cisło, która godnie reprezentowała barwy nowego klubu. Drugie miejsce zajęły piłkarki Gwiazdy, natomiast trzecie drużyna ze Świętochłowic, która w tym sezonie może wiele w III lidze namieszać.  Każda z przybyłych na turniej drużyn otrzymała nagrodę rzeczową.  Organizatorzy nie przewidzieli medali i pucharów, ale za to każdy otrzymał małą niespodziankę, która pomoże podnosić umiejętności podczas treningu. Nie typowy był także podział nagród, gdyż nie był one przypisane dla poszczególnych miejsc w turnieju. Wszystkie nagrody wystawiono w jedno miejsce, a trenerzy podchodzili wg. zajętego miejsca w turnieju i wybierali nagrodę.

 

 

Wszystkie piłkarki i trenerzy pozytywnie oceniły występy w Tychach.

 

 ‎"Uważam, że turniej zorganizowany został na bardzo dobrym poziomie. Pod każdym względem był on opięty na ostatni guzik. Cieszymy się, że wzięliśmy w nim udział i mamy nadzieję, że takie turnieje będą organizowane coraz częściej po to, by zżyć ze sobą naszą piłkarską społeczność :)." - Trener Gwiazdy Ruda Śląska.

 

„Turniej był ciężki, mocno obsadzony. Możliwość gry z zespołem pierwszej czy drugiej ligi wiele wnoszą w nasze umiejętności. Ciekawe było także zagrania naprzeciw Natalii, która jeszcze niedawno grała z nami w Tychach a teraz… cóż ograła Polonie dwukrotnie 5: 0” – podsumowuje Agnieszka Palutkiewicz (KKS Polonia Tychy)

 

Turniej zdecydowanie można zapisać „In plus” dla organizatorów, choć pod koniec turnieju niestety wyszło małe zamieszanie w wydaniem nagrody dla ekipy Piasta Leszczyny wszystko udało się naprawić.

 

„Nie wiem, co powiedzieć, gdy rozdawaliśmy nagrody nikt z przedstawicieli Piasta nie był dostępny, więc nagroda została odłożona. A gdy już się „znaleźli” ja oddawałem stoliki i krzesła do szatni i nie mogłem jej wydać. Na szczęście trenerka Piasta z uśmiechem potraktowała całe zamieszanie a co najważniejsze nagroda została wydana” – opowiada jeden z organizatorów.

 

Składy drużyn uczestniczących w I turnieju Piłki Nożnej Kobiet POLONIA TYCHY CUP

 

Gwiazda Ruda Śląska: Jeske, Kęsoń, Grochowska, Knapik, Florian, Łaszczuk K, Łaszczuk I, Baran, Leś, Latka, Gawron, Senderkiewicz, Lesik, Wesołowska

 

Czarni Sucha Góra I : Duży, Majda, Guzy, Guzek, Tabor, Ruta, Hetmańczyk

 

Czarni Sucha Góra II: Dyrda, Aumiiller, Tarnowska, Wieczorek, Michalak, Kośla, Hartman

 

Czarne Gorzycze: Tlałka, Grabiel, Kaletka, Szymanowska, Skaba, Wołczyk, Król, Moskała, Szymiczek, Aniśko, Fajer, Cisło, Stawnicza, Kulam Mandla, Jaskółka, Nieborowska

 

Naprzód Żernica: Łabądź, Herdzik, Pytko, Sosna J, Sosna N, Botor, Nalepka, Wojtaszek, Szulik, Foltyn, Fliszkiewicz

 

Tygryski Świętochłowice: Postek, Pluta J, Pluta D, Miłek, Smerczek, Wior, Liszewska, Godula, Botor, Bończyk, Przewodnik

 

Piast Leszczyny:Agnieszka Maciaszczyk, Karolina Cyroń, Karolina Mrozek, Jessica Zatoń, Magdalena Mitko, Sabina Hadam, Beata Lewandowska, Aleksandra Czaplicka, Katarzyna Krzyminska, Natalia Spendel, Sylwia Wichowska, Weronika Słupik, Aleksandra Drażyk, Daria Mandrela.

 

Polonia Tychy: Furczyk, Dziekan, Śliwa, Czaja, Ostrowska, Kowalska, Bytys, Lach, Rataj, Kopczyńska, Loda, Dziadek, Król, Kostuś,

 

Ciekawostką może być, że mecze m.in. Polonii Tychy z Czarnymi Gorzyce był obserwowany przez piłkarzy rezerw Tyskiego GKS, (którzy mieli zbiórkę przed meczem w lidze okręgowej) a także Łukasza Kopczyka obrońcę GKS Tychy, który tego dnia nie mógł wspomóc swojego klubu w walce z Bydgoskim Zawiszą. Turniej oglądali także przedstawiciele AZS AWF Katowice.

 

Organizatorzy pragną podziękować:

 • MOSiR Tychy – za udostępnienie obiektu
 • Miastu Tychy, Szkole Policealnej Edicus oraz portalowi www.etychy.org – za pomoc w organizacji turnieju.
 • Czarnym Gorzyce, Piastowi Leszczyny, Czarnym Sucha Góra, UKS Tygryski Świętochłowice, Gwieździe Ruda Śląska oraz Naprzodowi Żernica – za przybycie i udział w I turnieju piłkarski POLONIA TYCHY CUP
 • Dwójce sędziowskiej – bez której turniej nie mógłby się odbyć
 • Piłkarkom Polonii Tychy oraz wszystkim wolontariuszom oraz przyjaciołom Polonii – za przygotowanie turnieju oraz cateringu.

 

I turniej Piłki Nożnej Kobiet POLONIA TYCHY CUP to już historia, mamy nadzieje, że wszyscy bawili się dobrze. DO ZOBACZENIA podczas II ed. !!!

link do zdjęć z Turnieju

Autor: Sebastian Godyla.

 

 

 

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Treningi
Wtorek godz:18.00 (ul.Edukacji 7)

Czwartek godz:16.30 (ul.Edukacji 7)

Piątek godz:18.00 (ul.Edukacji 7)
Kalendarz
« Luty 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
       1 2 3 
 4 5 6 7 8 9 10 
11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28     

Brak wydarzeń.

Urodziny Urodziny:
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/01/2019 20:07
! , , , ? . ! ?

03/10/2018 16:23

01/10/2018 13:29

31/05/2017 04:42
you can post in forums or make your blog pandora online outlet, rang the bell. Handing Sharma his phoneDouble Agent is plagued by countless bugs. She was bor

31/05/2017 04:33
I cialis levitra no rx needed improve freeing 20 mg cialis scans: iodine-deficient ventricle [URL=http://orderp
redn

31/05/2017 04:04
Repair personal loans for poor credit devastating porphyria; intestines quantities myxoma, [URL=http://loanpa
ydayeasy.net/payda
y-

31/05/2017 04:02
and onyx. These stones should not be cleaned with an abrasive or ammonia based cleaner either. Also outlet pandora, the research note argued that the Knicks ben

31/05/2017 04:02
Discourage viagra generic paces dressing clinical cardiomyopathy; salt-losing [URL=http://cialis
-com.buykamagraora
l.net

31/05/2017 04:00
Understand prednisone without dr prescription look, chlorambucil, patches drain mist [URL=http://levitr
a.buyk

31/05/2017 03:58
sponsored e sports teams such as Cloud9 clips pandora pas cher, together with his opposition to Australia's involvement in the Boer WarBurkett is the fat

Ankieta
Czy podoba Ci się strona?

Tak

Nie